Custom Bg

Sauny ogrodowe i domowe fińskie,infrared,bio

Dobroczynne działanie sauny i jej wpływ na ludzkie ciało znane są od bardzo dawna.Powszechnie wiadomo,że rozsądne korzystanie z sauny jest ważnym elementem hartowania ciała ,które podnosi ogólną odporność organizmu leczy wiele schorzeń i dolegliwości.
Bez wątpienia sauna jest również doskonałym miejscem relaksu i odprężenia po długich godzinach pracy i stresu.
Sauny różnią się między sobą warunkami jakie w nich panują.Każda z nich ma różną temperaturę powietrza oraz poziom wilgotności.
W związku z tym każdy rodzaj sauny ma inny wpływ na organizm korzystających z niej osób.

Nieodzownym elementem wpływającym na korzystanie z dobroczynnego wpływu sauny jest konsultacja z lekarzem i wybór najbardziej odpowiedniej sauny dla siebie.


Oferta nasza obejmuje miedzy innymi sauny ogrodowe,które z powodzeniem można wkomponować w ogród tak,żeby stały się nie tylko elementem architektury ale kojarzył się nam z relaksem,przyjemnością i odizolowaniem od zgiełku świata.
Sauna ogrodowa to niebywałe zalety,które potwierdzają już sami użytkownicy.
Propozycja naszych saun obejmuje wiele wersji i wzorów : od tradycyjnych beczek po nowoczesne formy i wysublimowany design.
Ogromną atrakcją takiej sauny jest przede wszystkim możliwość korzystania z kąpieli saunowych zimową porą i hartowanie się bezpośrednio na śniegu.
Takie zabiegi dają wyśmienite efekty zdrowotne i niesamowitą radość.
Gwarancją zadowolenia i dobrego samopoczucia jest oczywiście rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z sauny według ogólnych zasad higieny i kultury saunowania.

Ponad to z badań przeprowadzonych w Finlandii wynika,że częste korzystanie z sauny zmniejsza ryzyko demencji.
Ten efekt jest lepiej widoczny u mężczyzn niż u kobiet.
Analizę statystyczną poparły zgromadzone dane i badania przeprowadzone na grupie ponad 2 tysięcy osób w różnym wieku zamieszkujących wschodnią część Finlandii.
U osób korzystających regularnie kilka razy w tygodniu z sauny ryzyko zapadnięcia na demencję było mniejsze o prawie 70 procent w porównaniu z grupą osób ,które z sauny nie korzystały wcale.
Wcześniejsze wielokrotnie potwierdzone badania wykazały,że korzystanie z sauny znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania i śmierci na choroby układu krwionośnego.
Jak sauna ma się do zdrowia?
Korzystanie z niej wymaga aktywności wielu mięśni oraz wysiłku serca i układu krwionośnego.Regularne korzystanie wzmacnia ten układ. ( artykuł GN)Wraz z postępem technologicznym obecnie możemy korzystać z najnowszych osiągnięć technicznych,które pojawiają się również w branży SPA.

Przykładem takim jest sauna IR (Sauna Infrared), zwana także infrasauną, to nowoczesna technologia wykorzystująca ciepło promieniowania, zaprojektowana w taki sposób, by ciepło ogrzewało nie wnętrze sauny, lecz bezpośrednio ludzkie ciało.
Wymagana temperatura, aby osiągnąć pozytywne zmiany w organizmie człowieka, w kabinach infrared wynosi 35-50 st. C, dla porównania w kabinach konwencjonalnych temperatura musi osiągnąć aż 80-100 st. C.
Sauna na podczerwień, to sauna w której zamiast pary i gorącego powietrza, zastosowano promieniowanie podczerwone. Jest to rodzaj promieniowania cieplnego, które może penetrować w głąb ciała i jest łatwo wchłaniane przez komórki organizmu. Nie powoduje takiego dyskomfortu jak ciężkość oddychania i intensywne pocenie. Z sauny korzysta się raz lub dwa w tygodniu przeznaczona jest dla tych, którym klasyczna sauna jest przeciwwskazana.
W saunie infrared 80 proc. energii jest absorbowane przez organizm, jedynie 20 proc. służy do ogrzania pomieszczenia, ciepło jest przekazywane bezpośrednio do ciała (w tradycyjnej saunie ciepło jest przekazywane do ciała poprzez powietrze, a więc niebezpośrednio).

Realizujemy indywidualne projekty i zamówienia na
- sauny fińskie
- sauny na podczerwień(infrared)
- sauny bio
- sauny (ruska bania)
- sauny parowe ,ziołowe(aromabath)
Wykonujemy sauny w domach prywatnych , ogrodach , nowoczesnych klubach fitness, hotelach ,pensjonatach i zabytkowych obiektach.
Projektujemy , doradzamy , budujemy , współpracujemy z architektami i projektantami wnętrz i najlepszymi firmami z tej branży.Zapytaj o ofertę wypełnij formularz kontaktowy.

-


/>